Proje Açıklaması

DUVAR KAPLAMA

TEKLİF AL

DUVAR KAPLAMA

TEKLİF AL

Kayrak Taşı Taş Duvar Uygulamaları

Serbest boy iç mekan dış mekan dekoratif doğal taş  duvar kaplama ürünümüzdür. Uşak grisi, denizli sarısı ve bodrum doğal taşları mevcuttur. 1 ton kayrak taşından ortalama 15 metre kare yer kaplanmaktadır. 1 palet ağırlığı 2.5 – 3 ton arası değişmektedir.

Duvar üzerine yapılan taş kaplama ile duvarın hava alması engelleniyorsa; nem, rutubet ya da küflenme kesinlikle yaşanmaz, Taş duvar kaplaması yapılan duvarın tamamen hava alması engellendiğinden güçlü bir izolasyon malzemesi olarak ta kullanılabilir.

Tamamen doğal taşlar ve madeni kayaçlar kullanıldığından dolayı ve ara boşluklarının yağmur yağsa bile su tutmayacak şekilde tasarlanmış olması, kullanılan yapışkan malzemenin kaplama ve duvarla bütünleşmesi sonucu doğal meteoroloji olaylarının hiç biri taş duvarınıza zarar vermez.

Taş duvar kaplama seçmeden önce, evinizi bir gözden geçirin, diğer duvarlar için de bir düşünün, yapılması gereken duvarları belirledikten sonra, duvarların bulunduğu ortamları göze alarak, dış ortamda ise etrafındaki bahçe ya da ev içerisinde ise kullanılan diğer dekorlara uygun olarak bir kaplama seçimini sitemizden yapabilirsiniz, kaplama yapılmadan uzman arkadaşlardan fikir almakta da yarar vardır.

Detay elemanları, taş kaplama yapımı sırasında duvarın tamamlanmasına engel olan priz gibi bir engel olduğunda, Elektrik kutusu taş kaplaması kullanılıp priz için küçük bir delikle birlikte duvarın bütünlüğü bozulmamış olur. Tek tek yada parça parça yapılan kaplamaların arasında dayanıklılık ya da görüntü farkı yoktur. Diğer detay elemanları da kaplamanın yetersiz olduğu duvar köşeleri, kaplamanın tamamlanması için kenarlar gibi yerleri tamamlamak için kullanılır.

Taş Duvar Kaplama yapılırken seçilen duvarın yüzeyinde sıvaya kadar bulunan bütün boya, duvar kağıdı gibi materyaller priz yuvaları vs gibi yerlere dokunmadan spatula ile profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından özenle temizlenir. Boyaların temizlenmemesi demek taş kaplamanın boya ile birleşip boya duvardan kopmaya başladığı anda kaplamanın da kopmaya başlayacağı anlamına gelir. Kaplamada kullanılan yapışkan malzemeler sıva ile bütünleşip daha sağlam ve ısı yalıtım edilmiş bir duvar elde ediliyor.

Taş duvar kaplama, duvarın şekli, yapısı, yüzeyi belirlenmiş ve kaplama seçimi yapılmış ise, hemen hemen işlem 1 günde tamamlanmaktadır. Uzman taş kaplama, duvar ustalarımız tarafından duvar temizlenir. Yapışkan malzemeler duvara uygulandıktan sonra ya teker teker ya da parçalar halinde kaplamalar duvarla bütünleştirilir. Yapışkan hemen donmadığı için parçalar sağlamlık açısından birbirini tutacak şekilde örülür. Kaplanılan duvar arasındaki boşluklara ara tutkal çekilerek. Duvarın temizliği yapılır. 1, 2 gün kuruduktan sonra duvarınız hazır.

Sağlığınızı etkilemez aksine size dinginlik ve canlılık kazandırır. Taş Kaplama yapılan ortamlarda neşeli ve canlı bir ortam oluşur. Yer kaplama, duvar kaplama, taş duvar yapıldıktan sonra temizlik için her türlü maddeyi kullanabilirsiniz. Kaplamaların vücuda zarar verecek yüzeyleri olmaz. Dokunduğunuzda vücudunuzu etkilemek yerine rahatlatacaktır. Kişisel sağlık problemi olan kişiler için kimyasal boyalar yerine daha ferahlatıcı olacaktır.

Uygulama yapılacak zemin yada duvar yüzeyi düzgün olmalıdır. Kullanacağınız alana ve doğal taşa göre uygun ve kaliteli yapıştırıcılar kullanılacaktır. Taşın kesileceği yerler önceden hesaplanmalı, kaplama ve/veya döşeme uygulamasına buna göre başlanmalıdır. Böylece doğal taşlardan verilecek fireler azalmış olur. Profesyonel hocalarımız tarafından yapılır.En çok kullanılan ürünlerimizden traverten patlatma doğal taşlar veya eskitme traverten doğal taşlar duvarlar da kullanılacak taşlar beyaz olduğundan kullanılan kimyasal yapıştırıcı ve ara harçlar kaplama ya da taş duvarın rengine uygun seçilir, Beyaz bir kaplamanın arasında görülen gri harç güzel bir görüntü vermeyeceğinden, taşa uygun renkler seçilmeye dikkat edilir.

0%
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Hayalinizdeki tasarıma kavuşmak için…

En uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak için…

TEKLİF AL